Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. den

21. 11. 2010

Tak máme první dvě očička a obě na jednom pejskovi. Malý límečkový pejsek předběhl úplně všechny a jako první kouká na svět. Tady máme důkaz:

img_4524.jpg

Jinak se v posledních dnech u nás změnilo složení kočičího osazenstva. Přibyla nám malá kočička, černá kouřová mainka se jménem Claudie.

img_4484.jpg

Taky jsem přišla na to že nejsem taková spisovatelka jako Lucka Kučerová, můj vzor. Štěňátka pořád jen spí, pijí, spí, pijí a to je vše. Vůbec nevím, co o nich mám psát. Je pravda, že od narození už nějaký pokrok udělala, plazení už je rychlejší a už jsme zaznamenali i první pokusy postavit se na všechny čtyři. Nejšikovnější v tomto ohledu je fenka, která se i přes veřejné mínění zřejmě bude jmenovat Fairytale, a to z toho prostého důvodu, že se mi líbí, když na ni můžu volat Ferinko, Feri a Ferísku. Na druhém místě v disciplíně všechny čtyři se umístil, k překvapení diváků, lysinkový pejsek, který pravděpodobně bude přejmenován na Fast Fooda. Pozorovala jsem ho při jídle a rozluštila jsem přitom záhadu velkého mumraje po pár vteřinách krmení (viz Lucčin blog). Při kojení nejprve všechna štěňátka usilovně tahají. U nás to klidně může trvat i nějakou tu minutu. Nic jim při tom neteče, ač se velmi snaží. Pak se najednou mléko spustí a štěňata lokají až se zalykají. Jenže po chvíli ve slabších strucích mlíčko dojde a v tu chvíli n astává ten mumraj, protože štěňátek je 5 a struků je 8. To znamená, že kdo si dřív chytí ještě jeden ten vyhrává a na jednoho se nedostává. Proč to ale dělají štěňátka i když jsou 4 a mají k dispozici 8 struků, to nevím. Že by neuměla počítat?
A tady se musím vrátit k lysinkovému pejskovi, který je tak šikovný, že klidně stihne vypít 3 struky a pak vypadá jak vypadá. Myslím, že dnes bude atakovat hmotnost 700 g. Říkáme mu doma Tloužť. Ne není to překlep, je to v nářečí jedné mimozemské civilizace z jedné knihy, která neuměla vyslovovat s a š a říkala místo toho z a ž. Oblíbené rčení je u nás také: "Jsi bledý jako smrt" v nářečí této civilizace.

Vraťme se ale k pejskům. Skoročerný pejsek je stále malý a stále aktivní. Bude se hodit pro vyznavače stylu gothic :-) Zkoušela jsem na internetu hledat nějakého bikolora, který by měl tak malý podíl bílé, ale nic jsem nenašla.I když tady na fotce je vidět, že trošku bílé vepředu přece jen má.

img_4513.jpg

Ještě jsem nic nenapsala o posledním pejskovi, o tom duhém černém. Ten má smůlu. V tloušťce je až na druhém místě, oko ještě nemá ani jedno, barevně je sice černý, ale náprsenku bude mít krásně bílou, tak že taky nic unikátního. prostě normální roztomilý pejsek. Alespoň fotku má nejlepší.

img_4535.jpg

S tím focením je to u nás horší. Já mám porodnici velkou tak akorát pro fenu a pro štěňátka, rozhodně se tam nevejdu já a to ani kdybych nenadále zhubla. Musím proto štěňátka na focení vyndávat a to se jim nelíbí a nechtějí převádět prostocviky, které už umí v bedně. Tahle pěkná fotka šťastného psího ksichtíku vznikla, když jsem chtěla vyfotit bílé bříško a tak jsem pejska násilím obrátila na záda a rychle cvakla. Byl rychlejší než já a tak břicho není.

 To by pro dnešek stačilo, příští fotky budou už s očičkama.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hezký...

(Lucka, 22. 11. 2010 0:18)

ty jo, 700g ve dvanácti dnech, takovej BigBlackBagr...

Re: Hezký...

(Barabel, 22. 11. 2010 10:34)

735g, má podbradek.

Re: Re: Hezký...

(Jana Z. a Monty+Riči, 22. 11. 2010 22:09)

Podbradek??? Do soboty zhubnout, nebo se při pohledu na něj odrovnám smíchy a už od vás neodjedu:-)
P.S. Co je to za překvapení, ta nová kočička? Jsem zvědavá, hned jdu navštívit kočičí sekci stránek.

Re: Re: Re: Hezký...

(Barabel, 22. 11. 2010 22:35)

A to mám psíka odtrhávat od maminky a honit ho po porodnici? Už Ti tedy chystám pokoj, abys měla kde spát :-)
Aktualizace na webu budou až zítra.

 

 

Portrét


Kontakt

CHS Barabel

Božena Hronová
Květná 18
Polička

777 259 056

sheltie@barabel.czArchiv

Kalendář
<< červen / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 48404
Měsíc: 172
Den: 6